Aktualne vijesti iz Hrvatske

LIGA PRVAKA: Trojica Hrvata prošla u četvrtfinale!

Srijeda, 6. ožujka 2024. 2 min Komentari
Trojica Hrvata prošla u četvrtfinale Lige prvaka IzboriHR / hns.team

Manchester City i Real Madrid potvrdili su plasman među najboljih 8 momčadi Starog Kontinenta.

Nakon pobjede od 3-1 u Copenhagenu, aktualni prvaci Europe, engleski Manchester City slavili su identičnim rezultatom i na svom Etihadu.

Manchester City poveo je ranim pogocima Akanjija i Alvareza već u prvih 10 minuta. Do kraja prvog poluvremena strijelci su bili još i Elyounoussi za danski sastav, te Erling Haaland za domaćina. U nastavku nije bilo golova.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić odigrali su čitav susret za Manchester City.

Real Madrid, prvak Europe od prije 2 sezone i najuspješnija momčad u povijesti Lige Prvaka, također je potvrdio svoj prolazak u četvrtfinale istog. Učinio je to pritom – na 122. rođendan kluba.

Nakon pobjede 1-0 u prvom ogledu, odigrali su 1-1 protiv njemačkog RB Leipiziga. Španjolski sastav na Santiago Bernabeuu do prednosti je doveo Vinicius, a izjednačenje gostima donio je Willi Orban.

Kapetan Hrvatske Luka Modrić igrao je za pobjednički sastav od 77. minute – te će tako igrati svoje nevjerojatno 10. četvrtfinale Lige Prvaka u 12 sezona sa ‘Kraljevskim Klubom’!