Vijesti iz sporta

Vatreni osvojili prvi trofej: Dobro početak priprema za Euro

Utorak, 26. ožujka 2024. 8 min Komentari
Vatreni osvojili prvi trofej Dobro početak priprema za Euro Screenshot/NovaTV

Hrvatska nogometna reprezentacija u utorak je osvojila svoj prvi trofej nakon što je u finalu Acud cupa pobijedila Egipćane 2:4 na domaćem terenu u Kairu. Strijelci za Hrvatsku bili su Nikola Vlašić, Bruno Petković, Andrej Kramarić i Lovro Majer.

Egipat je poveo već u šestoj minuti, a strijelac je bio Rami Rabia. Nije se dugo čekalo pa je tako Nikola Vlašić već u 21. minuti sa 16 metara pogodio pod gredu suparničkih vrata.

U 57. minuti Bruno Petković je glavom pogodio za 2:1, dok je finale odlučeno u 77. minuti kada je, također glavom, za 3:1 poentirao Andrej Kramarić. Potom je zabio i Lovro Majer, u 86. minuti je postigao gol za 4:1, dok je u 94. Mohamed El Shami dao pogodak za konačnih 4:2 Hrvatske.

FOTO : Screenshot/Nova TV

Dalić napravio čak osam promjena

Čak osam promjena u udarnom sastavu napravio je hrvatski izbornik Zlatko Dalić u odnosu na polufinale. Isti igrači su ostali jedino Luka Modrić i Marcelo Brozović te Joško Gvardiol, koji je bio na drugoj poziciji, na lijevom boku. Isto tako, premijerne nastupe u reprezentaciji su upisali vratari Nediljko Labrović u prvom, odnosno, Dominik Kotarski u drugom poluvremenu.

Egipat je poveo već u šestoj minuti. Prvo je Trezeguet odlično pucao iz slobodnog udarca u bliži kut, ali je dobro intervenirao hrvatski vratar Labrović. U nastavku akcije upućena je lopta pred sama hrvatska vrata, a najbolje je reagirao Rabia zabivši za 1:0. Dugo vremena se potom provjeravalo je li sve regularno te je pogodak potvrđen.

VAR priznao sumnjiv pogodak Egipta

Vrlo lako u 17. minuti mogli su Egipćani povećati prednost. Odlični napadač Trabzonspora Trezeguet projurio je kraj kompletne hrvatske obrane, ali je njegov udarac zaustavila vratnica. Odmah nakon toga na drugoj strani je bilo opasno. Puno toga je pripremio Petković, ali je iz teške pozicije Vlašić pucao pored vrata. Za igrača utakmice izabran je Luka Modrić koji je nakon susreta dobio i nagradu za to postignuće.